Mehtap(mış): 8

Yayınlandı: 27 Ekim 2011 / deftersizkalemsiz

Şekerim… İyisindir inşallah? İyisin iyi. Kaç gündür şafak şafak diye gün sayıyordum ki, arkadaşın teki  “Akıllım, o mehtap diye sayılır!” şeklinde beni uyarmış bulundu. Aman da nasıl mutluyum nasıl mutluyum anlatamam! Bugün bir de dersanedeki eeeski matematik öğretmenim, beraberinde de liseden iki arkadaşımla Erzurum Evleri’nde çay işştuk, finduk fistuk yeduk. O kadar tatlı ki ortam, inanamazsın. Tamamen doğal, ilkel ve nostaljik. Fonda türküler var ama kesinlikle seni rahatsız etmiyor. Aksine ruhun dinleniyor gibi bir şey yani. Yaklaşık üç saat boyunca orda oturduk ve bundan sonra biri “Nereye gidelim?” diye soracak olursa, kolundan tuttuğum gibi oraya çekerim bilmiş ol.

Onda bitmesi gereken dersim de sekizde bitti. Bir rahatlık olmuş olabilir bugün için ama pazar günü o saatte(!) kalkıp okula gitmek sanırım her yiğidin de harcı değil yani. Höh… Ve havalar soğudu! Bugünkü soğuk resmen burnumu yaktı. Bayılıyorumm bu hisse. Kış ilerledikçe kaşlarımız falan da donacakmış. Hiç de güleceğim yoktu Reeph. Halimiz nice…

Günler geçtikçe, insanları daha iyi tanıdıkça, aynı kişinin birden fazla yüzü olduğunu keşfettikçe… Güzel şekerim, güzel.

Seni seviyorum.

Amin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s